Vizura bolja u majstorici posle drame, Jedinstvo vicešampion

U odlučujućoj petoj utakmici finalne serija plej-ofa Super lige za odbojkašice, Vizura je na Novom Beogradu pobedila Jedinstvo iz Stare Pazove za 3:2 i tako uspela da odbrani šampionsku titulu.

Bila je ovo najuspešnija sezona u istoriji staropazovačkog kluba, a osim u finalu plej-ofa naše odbojkašice su prvi put igrale i finale domaćeg kupa, u kome su takođe poražene od Vizure.

Jedinstvo je i u petom meču pokazalo da može da parira najboljoj ekipi u Srbiji, a pobednika je odlučio peti set u kome je do izražaja došlo iskustvo domaćih igračica.

U ekipi iz Stare Pazove najbolje su bile Mrdak sa 18 i Sakradžija i Trivunović sa po 14 osvojenih poena, dok je kod Vizure najefikasnija bila Kocić sa 19 osvojenih poena.

Meč se igrao pred oko 800 gledalaca u sportskom centru Vizura, a naše odbojkašice imale su veliku podršku pošto je iz Stare Pazove organizovan autobuski prevoz za navijače.

Vizura – Jedinstvo (Stara Pazova) 3:2 (25:19, 22:25, 25:22, 19:25, 15:11)

Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 800. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Svetlana Zotović (Beograd). Trajanje meča: 141 minut. Rezultat u seriji: 3:2.

VIZURA: Kocić 18, Lozo 19, Aleksić 13, Lazović 15, Ranković 16, Ćirović 2, Pušić (libero), Stepanović, Miljević, Vignjević, Čikiriz, Dimić. Trener: Nenad Mihajlović.

JEDINSTVO: Jakić 11, Mrdak 18, Medarević 4, Jovanović 6, Trivunović 14, Sakradžija 14, Đukanović (libero), Vujnović 1, Vojnić-Purčar, Petrov, Jurišić, Vulin 6. Trener: Jovo Caković.